Pre-Normkonferansen
Pre-Normkonferansen (20. november) er et kurs- og samlingstilbud for dere som velger å komme dagen i forveien eller ønsker å delta på kursene. Pre-Normkonferansen arrangerer på The Qube - Clarion Oslo Airport, samme sted som Normkonferansen.
Certificate of Cloud Security Knowledge (CCSK)
- Tidspunkt: 20.11 kl. 10:00-16:00
- Foredragsholder: Peter van Eijk
- Informasjon om kurset: Ved å delta på dette kurset lærer du å mestre skyen og skysikkerhet. Kurset gir deg grunnleggende kunnskap i temaene. Inkludert i kurset er også tilgang til et nettbasert CCSK-kurs om skytjenester og mulighet for å ta eksamen. Mer informasjon om kurset er tilgjengelig på clubcloudcomputing.com
- Pris: kr 10.000,–
Øvelse Normen 2023: Hvordan kan vi trene for å håndtere digitale hendelser i helsesektoren?
- Tidspunkt: 20.11 kl. 10:00 – 16:00
- Foredragsholder: Espen Torseth NTNU og Mudassar Yamin NTNU
- Informasjon om kurset: Helsesektoren er i en digital transformasjon og øker sin eksponering i det digitale rom. Dette innebærer nye måter å levere helsetjenester og helsehjelp på, samtidig som det øker avhengigheten til informasjons og kommunikasjonsteknologi. I dette kurset vil vi ta for oss noen av problemstillingene helsesektoren står ovenfor i det digitale skiftet. Kurset vil være todelt, hvor vi først gir en innføring i grunnleggende krisehåndteringsmetodikk og hendelseshåndtering, samt hva Normen belyser på området. Deretter vil det bli en praktisk del hvor vi gjennomfører en table-top/diskusjonsøvelse med et scenario som tar utgangspunkt i relevante risikoer for helsesektoren.
- Pris: kr 1.800,–
OBS! Det vil bli et tak på antall deltakere på 30 personer
Samlinger
Sekretariatet for Normen inviterer til GRATIS samling for personvernombud og sikkerhetsledere kvelden før konferansen.
- PVO – samling, samling for personvernombud 20.11. Kl. 16:30 - 20:00
- CISO – samling, samling for sikkerhetsledere 20.11. Kl. 16:30 - 20:00
INFO! Dersom du skal delta på Normkonferansen kan du melde deg på gratis samlingen når du melder deg på Normkonferansen. Dersom du ikke skal delta på Normkonferansen melder du deg på på via påmeldingsløsning for Pre-Normkonferansen!